We offer fabulous and elegant venue for various events

Prvním faktorem je dostupnost testů

Prvním faktorem je dostupnost testů

Na východním pobřeží se testovací kapacita výrazně liší. Stát New York má 22 pozitivních případů, včetně několika případů komunitního přenosu na Manhattanu a Brooklynu. Denně dokáže otestovat 100 až 200 lidí. Sousední New Jersey a Connecticut nesdílely žádné informace o tom, kolik testů provedly, ani o jejich denní testovací kapacitě.

Pensylvánie může testovat jen asi tucet lidí denně a Delaware může testovat asi 50 lidí, zjistil náš průzkum. Úředník v Massachusetts, kde byly dva z 20 testů pozitivní, řekla, že nezná denní kapacitu státu Bay, ale že jeho zdravotní oddělení „má v současné době dostatečné zásoby testovacích sad“.

Přečtěte si: Ekonomika koncertů nebyla nikdy testována pandemií

Tyto údaje přicházejí s důležitým upozorněním. V současné době většina laboratoří vyžaduje dva vzorky k testování jedné osoby. Vyvíjí se možnost testování jednoho vzorku, ale právě teď by se měl počet dostupných testů snížit na polovinu. Jinými slovy, „1,5 milionu testů“ by mělo být schopno otestovat zhruba 750 000 lidí. Některé státy, jako například Colorado, nám řekly, kolik vzorků mohou testovat denně (160), nikoli kolik pacientů (asi 80). Ostatní státy sdílely počet pacientů, které mohli testovat, ale nikoli počet vzorků. V tomto příběhu jsme tato čísla standardizovali vydělením libovolného čísla vzorku dvěma, abychom získali odhad počtu pacientů, kteří mohou být testováni.

Naše zprávy zjistily, že tři faktory určují počet lidí, kteří jsou testováni na koronavirus.

Prvním faktorem je dostupnost testů. Až donedávna bylo k dispozici velmi málo fyzických testů kvůli chybě, kterou CDC udělalo s rozhodující komponentou. Bílý dům prosadil a zdůraznil masivní nárůst dostupných testů, na možná 1 milion v příštím týdnu. Ale laboratoře musí být vyškoleny, jak nastavit a provést relativně složitý postup.

Druhým faktorem je, že CDC nastavuje parametry pro státní a místní pracovníky veřejného zdravotnictví ohledně toho, kdo by měl být testován. Pokyny agentury byly týdny velmi přísné a zaměřovaly se na vracející se mezinárodní cestující. I když byly v posledních dnech uvolněny, stále se objevují zprávy, že lidé – včetně nemocné sestry, která se starala o pacienta s koronavirem – se nemohli nechat otestovat.

Konečně, čím více lidí onemocní, tím větší je poptávka po testování. Před několika týdny byl počet případů ve Spojených státech pravděpodobně mnohem, mnohem menší než dnes. Výsledkem je, že v příštím týdnu pravděpodobně dojde k explozi Američanů testovaných na koronavirus v čele s Kalifornií a Washingtonem, z nichž každý má značný počet případů a vykazuje známky šíření viru.

Přečtěte si: Koronavirus je skutečně moderní epidemií

Ani v případě nouze nelze laboratoře okamžitě roztočit. Washingtonská univerzita, která má podle všeho největší testovací kapacitu v zemi mimo Kalifornii – dokáže otestovat až 1000 lidí denně – už několik týdnů pracuje na vlastním testu na koronavirus.

Před týdnem FDA zmírnil některá nařízení týkající se typů testů na koronaviry, které lze použít. To znamená, že testovací kapacita se zvýší, ale ne přes noc.

Získat odhady počtu testovaných Američanů nebylo vždy tak náročné. Během února vydávalo CDC pravidelný přehled Američanů, kteří byli na patogen testováni. Minulou sobotu, několik dní poté, co byl v zemi potvrzen první případ komunitního přenosu, bylo toto číslo 472.

Poté agentura přestala aktualizovat soupis. Nezveřejnila nová čísla o tom, kolik Američanů bylo testováno na virus v neděli nebo pondělí, protože veřejná kritika pomalé reakce na nemoc začala narůstat. V úterý oznámila, že údaj úplně přestane zveřejňovat.

Naše zprávy zjistily, že CDC neuspělo v ujištění společnosti Messonnier, že čísla států budou dostupná a aktuální. Mnoho států nehlásí své výsledky rychle: V našem průzkumu jsme zjistili, že v některých státech byla poslední dostupná čísla stará několik dní.

Od stažení CDC se stalo extrémně obtížné sledovat rostoucí kapacitu země testovat koronavirus.

Existují pro to věcné důvody. CDC nejprve provedlo veškeré testování, takže jeho výsledky bylo snadné hlásit. Ale jak epidemie rostla, byly do akce uvedeny státní laboratoře veřejného zdraví. Každý z nich ale umí udělat jen tolik testů, a tak se k tomu nyní připojily univerzitní výzkumné laboratoře. Brzy začnou testovat lidi i soukromé laboratoře jako LabCorp a Quest Diagnostics. Obě společnosti včera oznámily, že lékaři už mohou testy objednávat. Přesto si nikdo není zcela jistý, kdy tato nová testovací funkce začne přinášet výsledky ve velkém měřítku.**

Čím více entit je zapojeno, tím komplexnější roste úsilí o shromažďování dat. Státní oddělení veřejného zdraví by měla sledovat testy z univerzitních laboratoří a případně soukromých laboratoří, ale v této době krize nemusí mít kapacitu tato data shromažďovat. Washingtonský úředník veřejného zdraví nám například řekl, že stát může testovat až 100 lidí, ale jak bylo uvedeno, Washingtonská univerzita má mnohem vyšší propustnost. To naznačuje pozitivní důsledek našich zpráv: větší kapacita na celostátní úrovni, než odrážejí naše nebo jakákoli jiná data.

Přečtěte si: Zde je to, kdo by se měl právě teď vyhýbat davům

S tím, jak se do tohoto úsilí zapojí více laboratoří, bude kontrola kvality obtížnější. Zatímco každá laboratoř musí mít povolení FDA k provozu, na základě povolení k nouzovému použití, nová politika FDA umožňuje laboratořím okamžitě začít testovat lidi a vyžaduje, aby své papíry předložili agentuře během příštích 15 dnů.

Tyto typy opatření jsou nezbytné, protože reakce Spojených států na koronavirus daleko zaostává za šířením nemoci v jejich hranicích. Testování je prvním a nejdůležitějším nástrojem pro pochopení epidemiologie propuknutí nemoci. Ve Spojených státech se řada selhání spojila s decentralizovanou povahou našeho systému zdravotní péče, což znemožňuje schopnost národa vidět závažnost epidemie v tvrdých číslech.

Dnes, více než týden po prvním případu komunitního přenosu v zemi, pochází nejvýznamnější zjištění o šíření koronaviru ve Spojených státech z nezávislé genetické studie, nikoli z terénních údajů shromážděných vládou. A žádný stát ani město nezakázaly velká shromáždění nebo nezavedly typ agresivních zásad „sociálního distancování“ používaných v boji s virem v Itálii, Hongkongu a na dalších bohatých místech. (Poté, co byl tento příběh zveřejněn, Austin, Texas, zrušil tento měsíc festival SXSW.)

Pokud by byl skutečný rozsah epidemie znám pomocí testování, vypadala by americká situace hůř. Ale zdravotničtí pracovníci a poskytovatelé by měli lepší pozici v boji proti viru. Těžká rozhodnutí vyžadují data. V současnosti státní a místní samosprávy nemají potřebné informace.

*  Tento příběh původně uváděl, že Louisiana nesdílela celkový počet provedených testů na koronavirus; guvernér je sdílel během tiskových konferencí.

**​​​​​​Tento příběh byl aktualizován o nové informace o možnostech testování v LabCorp a Quest Diagnostics.

Aktualizováno ve 13:13 ET dne 16. března 2020.

Bývaly doby, kdy se zdálo možné, že svět bude obsahovat COVID-19 – nemoc způsobenou novým koronavirem. Ta doba je pryč. To, co začalo jako vypuknutí v Číně, se stalo pandemií, a jak rostoucí počet zemí bojuje o kontrolu viru, množí se řeči o „zploštění křivky“. To znamená, že mnoho lidí onemocní a co nejvíce oddálit infekce je nezbytné, aby se případy objevovaly po dlouhou dobu a zdravotní systémy nebyly náhle zaplaveny. Téměř každá země se snaží dosáhnout tohoto cíle prostřednictvím standardního arzenálu veřejného zdraví – testováním lidí a sledováním kontaktů – a prostřednictvím restriktivnějších opatření, která zahrnují zavedení karantény, uzavírání veřejných prostranství, zákaz hromadných shromáždění a vydávání důrazných rad ohledně sociálního distancování.

Ale ve čtvrtek na tiskové konferenci Boris Johnson zdánlivě odhalil, že Spojené království přijme jinou strategii. Vláda by se už nesnažila sledovat a vysledovat kontakty každého podezřelého případu a testovala by pouze lidi, kteří jsou přijati do nemocnic. Namísto jakýchkoli zásadních opatření k sociálnímu distancování Johnson místo toho nabídl sadu měkkých rad – lidé s příznaky by měli zůstat doma; žádné školní výlety do zahraničí; lidé starší 70 let by se měli plavbám vyhýbat.

Přečtěte si: Pravděpodobně se nakazíte koronavirem

S vrcholem pandemie zbývají ještě týdny, a proto ještě nenastal čas na přísnější opatření, řekl Johnson a jeho poradci. Obávali se „behaviorální únavy“ – pokud omezení vstoupí v platnost příliš brzy, lidé by mohli být stále více nespolupracující a méně ostražití, právě když se epidemie rozběhne na vysoké otáčky. (Ke včerejšímu dni Spojené království identifikovalo 1 391 případů, i když tisíce dalších pravděpodobně nebyly odhaleny.) A i když potlačení viru pomocí drakonických opatření může být úspěšné měsíce, až odezní, virus se vrátí, řekl Sir Patrick Vallance, Spojené království. hlavní vědecký poradce.

Aby se zabránilo druhému vrcholu v zimě, Vallance řekl, že Spojené království virus potlačí, „ale nezbaví se ho úplně“, přičemž se zaměří na ochranu zranitelných skupin, jako jsou starší lidé. Mezitím by onemocněli další lidé. Ale protože virus způsobuje mírnější onemocnění u mladších věkových skupin, většina by se uzdravila a následně byla vůči viru imunní. Tato „stádová imunita“ by snížila přenos v případě zimního oživení. Na Sky News Vallance řekl, že „pravděpodobně asi 60 procent“ lidí by muselo být infikováno, aby dosáhlo stádní imunity.

Přečtěte si: Co uděláte, když začnete kašlat?

Téměř okamžitě se předpokládaný plán dostal pod ostrou kritiku spojenou se zmatkem, že by tuto strategii doporučovali poradci pro veřejné zdraví a vědu. Imunita stáda je obvykle vytvářena očkováním, a přestože by mohla vzniknout v důsledku rozšířené infekce, „nespoléháte se na to, že velmi smrtící infekční agens vytvoří imunitní populaci,“ říká Akiko Iwasaki, virolog z Yale School of Medicine. A to vypadalo jako cíl. V rozhovorech Vallance a další jistě dali najevo, že vláda záměrně usilovala o to, aby onemocnělo 60 procent populace. Zachovejte klid a pokračujte… a získejte COVID-19.

To není plán.

„Lidé si špatně vyložili frázi stádová imunita tak, že zažijeme epidemii, abychom lidi nakazili,“ říká Graham Medley z London School of Hygiene and Tropical Medicine. Medley předsedá skupině vědců, kteří modelují šíření infekčních nemocí a radí vládě ohledně pandemických reakcí. Říká, že skutečný cíl je stejný jako u jiných zemí: zploštit křivku posunutím nástupu infekcí. V důsledku toho může národ dosáhnout stádní imunity; je to vedlejší účinek, ne cíl. Ve skutečnosti včera britský ministr zdravotnictví Matt Hancock prohlásil: “Stádová imunita není naším cílem ani politikou.” Skutečný akční plán vlády ohledně koronaviru, dostupný online, se o imunitě stáda vůbec nezmiňuje. „Zprávy byly opravdu matoucí a myslím, že to bylo opravdu nešťastné,“ říká Petra Klepac, která je hondrogel recenze také modelkou infekčních chorob na London School of Hygiene and Tropical Medicine. „Byl to příklad toho, jak nekomunikovat během vypuknutí epidemie,“ říká Devi Sridhar, specialistka na veřejné zdraví z University of Edinburgh.

Přečtěte si: Co dělat a co nedělat sociální distancování

Zprávy o chystaných zpřísněných opatřeních, jako je možný zákaz hromadných shromáždění, se od čtvrtka do médií dostávaly po kouskách. Například včera ITV News uvedla, že vláda brzy řekne lidem starším 70 let, aby se na čtyři měsíce izolovali, buď doma, nebo v pečovatelských zařízeních, „v rámci mobilizačního úsilí ve stylu války“. Ale bez jakýchkoli podrobností kritici rychle poukázali na nedostatky v plánu. „Kdo myslíte, že pracuje v těch domovech pro seniory? Vysoce vycvičení giboni?” ptá se Bill Hanage, britský epidemiolog infekčních nemocí působící na Harvardské univerzitě. “Jsou to lidé, kteří jsou přesně v té věkové skupině, od které očekáváte, že budou infekční.”

Zpožďování volání po důraznějších opatřeních je rovněž matoucí. Vláda dosud doporučila, aby se lidé s mírnými příznaky izolovali, i když lidé mohou virus jasně šířit dříve, než se příznaky objeví. Proto je sociální odstup tak důležitý. Vlastní akční plán vlády dokonce říká, že zváží opatření distancování, „jako je uzavření škol, podpora větší domácí práce [a] snížení počtu velkých shromáždění. “Myslím, že dojde k nárůstu opatření,” říká Klepac. “Velmi brzy požádáme lidi, aby omezili své kontakty.” (Johnson samozřejmě na pondělní tiskové konferenci řekl, že je načase, aby všichni zastavili nepodstatné kontakty s ostatními, a že vláda nebude déle podporovat masová shromáždění.)

Proč Johnson nezavedl tato opatření ve čtvrtek? Proč čekat, když případy exponenciálně rostou? Medley říká, že vláda má dlouhodobý výhled. „Mým problémem se strategiemi mnoha zemí je, že nepřemýšlely nad rámec příštího měsíce,“ říká. “Velká Británie je jiná.” Jsme na začátku dlouhého procesu a pracujeme na nejlepším způsobu, jak toho dosáhnout s co nejmenším dopadem na veřejné zdraví.“ Pro něj to znamená nespěchat do panických rozhodnutí, řekněme o zákazu fotbalových her nebo uzavření škol „způsobem, který je dobrý, ale nemusí být nutně podložený důkazy“.

Přečtěte si: Dosud nejpřesvědčivější důkaz, že USA zkazí testování na koronavirus

Ale vytvořit slušnou dlouhodobou strategii je těžké, když stále existují dvě velké neznámé, které podstatně ovlivňují vývoj pandemie. Za prvé, nevíme, jak dlouho trvá imunita proti novému koronaviru SARS-CoV-2. Když jsou lidé infikováni OC43 a HKU1 – dvěma dalšími koronaviry, které pravidelně cirkulují mezi lidmi a způsobují běžné nachlazení – zůstávají imunní méně než rok. Naproti tomu imunita proti prvnímu viru SARS (z roku 2003) trvá mnohem déle. Nikdo neví, zda se SARS-CoV-2 dostane do některého z těchto extrémů, a podle jedné nedávné studie by jeho chování mohlo znamenat cokoli od každoročních propuknutí až po desetiletí trvající klidné období.

Nevíme ani, jak se bude virus chovat v průběhu roku. Jiné lidské koronaviry mají tendenci vrcholit v zimě, zatímco při vysoké vlhkosti a teplotách léta leží nízko. Není však jasné, zda SARS-CoV-2 udělá totéž. Jedna studie ukázala, že na celém světě k největším epidemiím došlo v úzkém pásmu klimatu. Podrobnější analýza napříč čínskými provinciemi však ukázala, že virus se stále může snadno šířit ve vlhkých oblastech, a třetí modelová studie dospěla k závěru, že „SARS-CoV-2 se může šířit v kteroukoli roční dobu“. Sečteno a podtrženo: Existuje velmi široká škála možných budoucností.

WeCreativez WhatsApp Support
Our customer support team is here to answer your questions. Ask us anything!
👋 Hi, how can I help?